Alfa-Romeo Nestor Baron 1929

 

W latach 90-tych Św.P. inż. Jerzy Kwiatkowski z Katowic postanawia zbudować od zera pojazd, który ma być oparty o podzespoły nowoczesnych aut a designem nie odbiegać od Alfy-Romeo z okolic lat 30-tych. Po wielu latach spędzonych w garażu i ogromie badań, wyliczeń i testów niezbędnych do wdrożenia swojego pomysłu w życie, na światło dzienne  wyjeżdża pierwsze auto w wersji 2-osobowej.

Po jakimś czasie Inżynier wdraża w życie nowy model w wersji 5-cio osobowej i nazywa go „Nestor Majestic”. Auto jest zbudowane na ramie stalowej, z elementami nadwozia z aluminium, stali i włókna szklanego. Może być wyposażony w dowolny silnik i skrzynię przystosowaną do napędu na tylne koła. Nasz Nestor jest 10-tym egzemplarzem wyprodukowanym w Katowicach. Po kupnie zestawu „startowego” podjęliśmy się nie lada wyzwania, polegającego na złożeniu tego samochodu według naszej koncepcji. Prawie dwa lata spędzone w garażu i niezmienne nastawienie, że „w końcu się uda” doprowadziło nas do wersji końcowej, którą możecie dzisiaj oglądać.

Teraz Wy możecie poczuć radość z jazdy tym niepowtarzalnym kabrioletem w stylu retro, który dowiezie Was na Wasz ślub i wesele w dowolne miejsce w kraju. Samochód do ślubu jest wyposażony w składany dach i  ogrzewanie, więc zimno i deszcze nie są mu straszne.