Buick Special 1937

 

Na przełomie 20-tego i 30-tego roku ubiegłego stulecia, najpopularniejszymi limuzynami w USA są oczywiście Fordy T i jego następca, czyli model A. W 1933 roku duża większość fabryk całkowicie zmienia styl nadwozi pojazdów, wprowadzając dużo zaokrągleń, przez co budy z całkowicie kanciastych nabierają bardziej opływowe kształty. Przednia szyba już nie stoi w pionie, tylko zostaje podzielona na dwie części i pochylona ku tyłowi, klapy zespołu napędowego wraz z atrapą przednią nabierają opływowych kształtów, tył samochodu również płynnie schodzi w dół.

Nasz samochód do ślubu Buick to wersja 40 series Special Sedan Trunk Back, co oznacza że mamy do czynienia z 6-cio osobową limuzyną, z powiększonym bagażnikiem z tyłu auta. Auto posiada silnik o pojemności 4000ccm, 8 cylindrów w rzędzie, moc 100KM, oraz manualną, 3-biegową skrzynkę biegów. Ten właśnie model z tylnymi drzwiami otwieranymi w drugą stronę był ulubionym autem gangsterów z Al Capone na czele.
Nasze auto pochodzi z New Jersey, gdzie w jednej rodzinie spędził ostatnie 40 lat. Z bólem serca, starsza Pani rozstawała się ze swoim skarbem. Obiecaliśmy, że auto odbudujemy do stanu fabrycznego i dotrzymaliśmy słowa. Remont został zakończony w maju 2010 roku. Kompleksowo odtworzone nadwozie, lakierowanie na kolor kremowy, nowa tapicerka z alcantary, na nowo chromowane wszystkie elementy i remont mechaniki… Te działania sprawiają, że Państwa wycieczka do ołtarza a później na salę weselną, będzie unikalnym przeżyciem…