Cadillac Fleetwood 1955

 

W roku 1954 firma General Motors w fabryce marki Cadillac w Stanach Zjednoczonych, uruchamia seryjną produkcję auta, które z czasem stanie się jednym z dwóch najbardziej rozpoznawanych modeli Cadillac’ów wszechczasów. Już w roku 1955, legenda rock&rolla – Elvis Presley, kupuje model Series 60 Fleetwood dla swojej mamy i przemalowuje go na kolor różowy w warsztacie kolegi, wykorzystując fabryczny lakier z marki Studebaker. To właśnie model Fleetwood Series 60 w roku 1955 zapoczątkował erę różowych Cadillac’ów. To właśnie o nim napisano tyle piosenek.

Nasz Cadillac Fleetwood Series 60 jest niemal lustrzaną kopią tego właśnie legendarnego modelu. Żeby móc uzyskać identyczny kolor nadwozia jak w oryginale stojącym w muzeum w USA, musieliśmy zakupić na oficjalnej stronie króla – www.elvis.com – model w skali 1:18, żeby zdjąć z niego próbki lakieru. Limuzyna jest odbudowana niemal w 100% w zasadzie z wszystkich nowych podzespołów.
Dzięki naszemu uporowi i staraniach w wiernym odtworzeniu wersji oryginalnej, już dziś Wy możecie poczuć klimat lat 50-tych, wypożyczając nasze auto do ślubu na Waszą uroczystość ślubną.