Czarna Wołga GAZ do ślubu

 

Czarna Wołga GAZ 21 to osobowy samochód – w tamtych czasach – klasy premium, produkowany w zakładach GAZ w Związku Radzieckim, w latach 1956-1970. Był jedynym samochodem klasy wyższej, produkowanym w tym okresie na terenie byłego ZSRR. W latach 60-tych i późniejszych auto było wykorzystywane jako środek transportu radzieckich funkcjonariuszy państwowych, również często spotykany na polskich ulicach. Model 21 był następną popularnej Pabiedy (model M-20), lecz otrzymał większe wnętrze i dużo większy bagażnik oraz zmodernizowaną jednostkę napędową.
Nasz model czarnej Wołgi GAZ 21 z roku 1966 należy do trzeciej serii, którą produkowano w latach 1962-1970. Największą popularność tego samochodu zawdzięczamy jednak legendzie, która opowiada o porywaniu małych dzieci tym autem. Samochód miał krążyć po drogach po zmroku, a jego kierowca porywał dzieci i spuszczał im krew jako lekarstwo dla bogatych Niemców umierających na białaczkę. Legenda ta jest szeroko opisywana w internecie, doczekała się nawet wpisu na Wikipedii.
Nasza Wołga do ślubu została sprowadzona z Ukrainy w 2011 roku i pieczołowicie odrestaurowana przez poprzedniego właściciela, z zachowaniem oryginalnych części. Auto wygląda jak nowe i na żywo prezentuje się dużo lepiej niż na zdjęciach. Zapraszamy do obejrzenia go osobiście, będzie idealnym wyborem podczas poszukiwań samochodu do ślubu.